İZOPİM | İzolasyon Askı Pimi, İzopim İmalat, izopim, İzolasyon Tespit Pimi

ÜRÜNLERİMİZBLOG'TAN SON YAZILAR


Deprem insanların can ve mal güvenliğini tehdit eden önemli bir doğal afettir. Bu tehdide hazırlıksız yakalanmamak için bazı ön...


>> Tüm Bloglar

SIKÇA SORULAN SORULAR

  Aklınıza takılan tüm soru ve cevapları sizin için derledik.

  • Deprem insanların can ve mal güvenliğini tehdit eden önemli bir doğal afettir. Bu tehdide hazırlıksız yakalanmamak için bazı önlemleri peşinen almak ve sürdürmek zorundayız. Bilindiği gibi depremde meydana gelen ölüm ve özellikle yaralanmaların önemli bir bölümü DUVAR İMALATI (Tuğla, Gazbeton ve Bims duvar )’nın içe veya dışa doğru yıkılarak çıkış yollarımızı kapatıp kaçışımızı engellemesiyle veya yaşam alanlarında canlıya zarar vermek suretiyle meydana gelmektedir.


    (B.Ü. Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’ne göre; 1999 İzmit depreminde yaralanmaların %50′si ölümlerin %3′ü yapısal olmayan kolon, kiriş, taşıyıcı duvar, çatı ve temel hasarlarının haricindeki sebeplerden kaynaklanmıştır.)Can ve mal güvenliğimizi korumak için bulunulan mekanlarda alacağımız en etkili önlemlerin başında, devrilme riski olan dolap, elektronik cihazlar, gardolap, kitaplık, büfe ve buzdolabı gibi eşyaların deprem güvenliğine uygun özel bağlama elemanları ile bulunduğu yere, doğru bir şekilde sabitlenmesidir.

    Tabi ki bu uygulama konutta yaşamı sürdüren bizler için gerekli. Peki ya inşaat aşamasında neler yapılmalı; Aynı mantıkla duvar uygulamalarının da depremde oluşan yatay güçlere karşı belirli şiddetlere kadar yapıya zarar vermeyecek ve taşıyıcı sistemin prensibine aykırı olmadan kolonlara Galvanizli Ankraj Laması ile bağlanması, oluşabilecek diğer yaralanmaların da önüne geçecektir.

Duvar Ankraj Laması
Kısa Kenar 50 mm
Uzun Kenar 150 mm
Genişlik 40 mm
Kalınlık : 0,80-1-2 mm

Markalar

  • Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!